Posts

Showing posts from July, 2021

Haradinaj: Kush nuk ma jep votën nuk është me mua e as me Kosovën

Image
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, sot ka filluar ditën e tretë të fushatës në vendlindjen e tij, në Deçan.Në një tubim me shumë pjesëmarrës, Haradinaj drejtoi kërkesat e tij që votat Deçani t’ia jep ‘djalit të tyre’, njofton Klan Kosova. “Unë kam hyrë që të fitoj, por s’mund të fitojë pa Deçanin. Deçani me 6 tetor nuk është mirë të rrijë në shtëpi. E di që ka në Deçan që thonë pritna se vijmë me ty edhe për me vdekur, por më 6 tetor më vyen vota juaj dhe mos e bëni asgjë këtë”. “Atë ditë ai që s’ma qet votën e vet nuk është me mua, nuk është me vendin e vet, nuk është me ushtrinë, nuk është me Kosovën. Pse po ju them kështu? Ai që e ka ndarë mendjen me ia dhënë tjetër kujt përhajr i qoftë, por ai që e ka ndarë mendjen dhe e ka lënë votën në shtëpi marre i qoftë”.“

Edita Tahiri “selam“ Serbisë e Vuçiqit: Toka shqiptare deri në Nish, i kemi tapijat

Image
Ish-kryesuesja e neg ociatave mes Kosovës dhe Serbisë, Edita Tahiri, me anë të një postimi të sajën në facebook ka shkruar se si derisa ka qenë në krye të neg ociatave me Serbinë. Saherë që është tentuar të flitet për ndryshimin e kufinjëve, ajo ka qenë kundër dhe se ia ka bërë me dije serbëve se toka shqiptare janë deri në Nish, dhe se për ta dë shmuar një gjë të tillë I kanë edhe tapijat.

Deputetja e LDK-së i çon “selam“ Kurtit, o Albin ti je vetëm një diktatorë

Image
Deputetja e LDK-së, Valentina Bunjaku se kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është “díktator”.Sipas saj, Kurti ka tentuar ta kontrollojë LDK-në, por që siç thotë ajo nuk ja ka arritur. “A duhet ta përsëris disa herë, Albin Kurti është veçse një díktator. Ai është munduar ta kontrollojë LDK-në nga pozita e tij që ne ja kemi ofruar, por këtë nuk e lejon LDK-ja”, ka thënë Bunjaku në Kanal10. Ndër të tjerash, ajo ka mbrojtur edhe deklaratat e Driton Selmanajt, duke thënë se deklaratat e tij për të pagjeturit janë shtrembëruar dhe janë përdorur nga të tjerët

O Popull i Kosovës Ju kam thanë për Albinin se është ma shka se shkau

Image
Mbrëmë e shikova një intervistë të Kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje. Një përgjigje për gjithë intervistën do ia jap më vonë, por tash dua të deklarohem shkurtimisht për disa gjëra. Nga pikëpamja e deklaratës së Kryetarit të VV-së nuk do të duhesha të flisja fare.Televizioni im është i të gjithë shikuesve. Edhe i këtij njeriu. Është e kotë të tentohet të bëhet një s.kandal, sepse ky njeri që nga fillimi ka synuar që me s.kandale të mbetet në skenë.

Kompania udhëtimeve“Bledi Travel” i shpreh ngushllime kompanis te udhtimeve “Deva”klikoni

Image
Përkitazi me aksidentin e rëndë     që ndodhi në Kroaci me pasoja tragjike, ku humbën jetën dhjetë udhëtarë, në mesin e tyre edhe njëri nga shoferët e autobusit "Deva" si dhe lëndime të lehta dhe të rënda pësuan 40 udhëtarë, Kompania  jonë e Udhëtimeve "Bledi Travel", e cila mban linjën e rregulltë në Llixhat e Elbasanit, Bregdetin shqiptar dhe Suedi, shpreh ngushëllimet e sinqerta të gjitha atyre familjeve që humbën të dashurit e tyre në këtë tragjedi si dhe të lënduarve iu dëshiron shërim sa më të shpejtë. "Bledi Travel" bashkëndjen keqardhje edhe për kompaninë "Deva" e cila është përfshirë në këtë aksident, duke pasur parasysh se, ne që jemi çdo ditë në rrugë për t'ia siguruar familjes ekzistencën e dimë se me sa vështirësi dhe sakrificë arrijmë ta bëjmë këtë. Lutemi që ky aksident të jetë i fundit dhe raste të tilla kurrë mos na ndodhshin. Me pikëllim të thellë,  "Bledi Travel" Mexhid Hajdari

Mos kalo pa L I K E: Policia e Kosovës arreston djalin e bashkëpunëtorit të Aleksandër Vuçiqit

Image
Njësia Speciale e Policisë së Kosovës ka àrestuar mbrëmë një person në komunën e Leposaviqit. Forcat e sigurisë kanë prangosur Sasha Milojeviç, djalin e politikanit të njohur të veriut, Zoran Milojević – i njohur si ‘Zelja’, shkruan Indeksonline. Ky i fundit njihet si njëri prej bashkëpunëtorëve më të ngushtë të presidentit të Serbisë në veriun e Kosovës.

“Isa Mustafa, nënshkruesi i Zajednicës, Kurti ta zbatoj atë që kam nënshkruar unë!”

Image
“Kështu pra, Isa Mustafa edhe në këtë kohë flet; xhepin e disaporës e bëri hiq, rrush e kumbulla fondi i 3%-shit u bë nga Isa Mustafa dhe ky personazhë nuk ndodhet në hapsanë, por ndodhet në liri ekskluzive! Ajo që është më shqetësuese, ai po e arsyeton punën e tij, po e arsyeton nënshkrimin e Zajednicës dhe po thotë se Albin Kurti, Kryeministri shqiptar duhet me e respektu atë që kam nënshkruar unë! Nis tani e shpjego këtë bindje të njeriut të komunizmit e të socializmit; nuk mundesh, nuk mundesh deri sa ai nuk përfundon në hapsanë ose në vendin ku pula hanë gur!”.

Deputetja e LDK-së i çon “selam“ Kurtit, o Albin ti je vetëm një diktatorë

Image
Deputetja e LDK-së, Valentina Bunjaku se kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është “díktator”.Sipas saj, Kurti ka tentuar ta kontrollojë LDK-në, por që siç thotë ajo nuk ja ka arritur. “A duhet ta përsëris disa herë, Albin Kurti është veçse një díktator. Ai është munduar ta kontrollojë LDK-në nga pozita e tij që ne ja kemi ofruar, por këtë nuk e lejon LDK-ja”, ka thënë Bunjaku në Kanal10. Ndër të tjerash, ajo ka mbrojtur edhe deklaratat e Driton Selmanajt, duke thënë se deklaratat e tij për të pagjeturit janë shtrembëruar dhe janë përdorur nga të tjerët

Haradinaj: Kush nuk ma jep votën nuk është me mua e as me Kosovën

Image
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, sot ka filluar ditën e tretë të fushatës në vendlindjen e tij, në Deçan.Në një tubim me shumë pjesëmarrës, Haradinaj drejtoi kërkesat e tij që votat Deçani t’ia jep ‘djalit të tyre’, njofton Klan Kosova. “Unë kam hyrë që të fitoj, por s’mund të fitojë pa Deçanin. Deçani me 6 tetor nuk është mirë të rrijë në shtëpi. E di që ka në Deçan që thonë pritna se vijmë me ty edhe për me vdekur, por më 6 tetor më vyen vota juaj dhe mos e bëni asgjë këtë”. “Atë ditë ai që s’ma qet votën e vet nuk është me mua, nuk është me vendin e vet, nuk është me ushtrinë, nuk është me Kosovën. Pse po ju them kështu? Ai që e ka ndarë mendjen me ia dhënë tjetër kujt përhajr i qoftë, por ai që e ka ndarë mendjen dhe e ka lënë votën në shtëpi marre i qoftë”.“