Posts

Showing posts from August, 2021

Ardian Kastrati : PDK-ja do ta rrxoj Albin Kurtin shum shpejt e shihni

Image
Politologu Ardian Kastrati ka thënë për kryetarin e Vetëvendosjes Albin Kurti nuk do të bëhet më kurrë kryeministër. Derisa Ramush Tahiri thoshte “Kur është zgjedhur, Kurti ka qenë i vetmi që e ka parapa që s’ka me zgjatë”, Kastrati tha se Kurti s’bëhet më kryeministër. “Kurrë s’bëhet kryeministër. Kurrë më s’bëhet kryeministër. Ai njeri e ka zëvendësu unin e tij me botën e jashtme”, është shprehur Kastrati në emisionin “Debat” të RTK-së

Ganimete Musliu : Vjosa Osmanin edhe Albinin skan me i votu ma populli se kta e kthejn shkaun ne Kosove?

Image
Ganimete Musliu e PDK-së i ka reaguar ashpër Vjosa Osmanit për deklaratat e kësaj të fundit në BBC ku Kosovën e paraqiste si vend të zhytur në krím e ko.rrupsíon. Musliu me anë të një postimi në Facebook nuk ka hezituar që këto deklarata të Osmanit t’i krahasojë me ato të kryeministres serbe, Ana Bërnabiq. Madje ka thënë se deklarata të tilla përbëjnë “marre dhe ska.ndal”. Postimi i plotë: Kosova është vend i k orruptuar dhe zh ytur në krím” është e pritshme dhe e kuptueshme të degjohej nga Ana Brnabic, por të thuhet në BBC nga pretendentja për presidente të Kosovës, përveç që është marre përbën edhe skan.dal.

Ramiz Lladrovci: Nuk kam koh për pushime verore, dua ta mbaroj doktoraturën që mos të kem stres

Image
Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci foli për evenimentin “Muaji i Mërgatës”, ku që nga 15 korriku i këtij viti çdo mbrëmje në Drenas mbahet pa pagesë me emra të njohur të estradës. Lladrovci foli edhe për planet e tij private për rtv21 ku tha e sivjet nuk do të shkojë fare në pushim Ai tha se nuk ka kohë pasi që tani janë dëgjimet publike për buxhetin e komunës dhe po ashtu fushata zgjedhore. Por, Lladrovci tregoi se është edhe në përgatitje të Doktoraturës e edhe kjo gjë po e privon atë nga pushimet.

Prokurori Special në Hagë e pranon: Kadri Veseli është komplet i PAFAJSHËM

Image
Prokurori i Specializuar, Jack Smith, sërish ka kërkuar që ish Kryeparlamentarit Kadri Veseli t’i vazhdohet paraburgimi, në një parashtresë prej 12 faqesh që e ka dërguar në Zyrën e Gjykatësit Paraprak. Mbrojtja e Veselit ka kërkuar lirimin e tij me kusht, ndërsa lënda pritet të trajtohet në vijim nga Gjykatësi Paraprak, ndërsa në rast të refuzimit kërkesa shqyrtohet edhe nga një panel i Gjykatës së Apelit në Gjykatën Speciale në Hagë, për ta marrë një vendim lidhur me këtë çështje. Sidoqoftë, Prokurori Smith për herë të parë ka pranuar se ndaj Kadri Veselit nuk ka akuza që e lidhin atë drejtpërdrejt me k r i m e. Ai e pohon këtë në pikën 11 të kësaj parashtrese

Historiani Zvicëran: Serbët janë farë e flliqur

Image
Historiani njohur zviceran David Laufer, i cili e njeh mirë historinë serbe në një intervistë për javoren beogradase ka thënë se serbët janë një popull që pjeIIin konfIikte, dhe se ata nuk i përkasin një territori gjeografik. Sot, kësaj histori po i vjen fundi, Para se të zbulojmë se si ndodhi, ne përmbledhim gjithçka për të cilën ne kemi folur këtu. Nocioni që serbët kanë për vete është, kryesisht, demografik, por jo gjeografik, shkruan për javoren “Nedelnjik” historiani David Lauferin, Është një komb, jo një territor. Dhe ky komb është përcaktuar kryesisht nga kriteret e fesë, koncepti i rezistencës, të trashëguar drejtpërsëdrejti nga Perandoria Osmane. Ky është, pra, një komb që është e lidhur me besimin e përbashkët, e cila për shekuj me radhë ka prdhuar konfIikte shpesh vetë-shkatërruese me qëllim të ruajtjes së mitëve të tyre por jo jo aq shumë kufijtë e saj ose interesat e saj ekonomike. Pra, Serbia është e kapur nga mitet e saja. Për një Zviceran, një koncept i tillë dhe k

Mërgimtarja kosovare v’des në dasmë pëson ínfarkt, mos kalo pa ‘NGUSHËLLIME’

Image
Një rast i rë ndë ka ndodhur mbrëmë në një sallë dasmash në Tetovë. Një kosovare, që erdhi nga Franca, pësoi inf arkt dhe pastaj ndë rroi j etë. Indeksonline mëson se bëëhet fjalë për 15 vjeçaren, D. Lika, nga fshati Shtrazë e Kaçanikut. E nd jera me familje jetoi për një kohë në Annecy të Francës.

Po largohen Kosovaret nga Shengjini dhe Durresi , Ja cka po ndodh atje ne keto momente

Image
Muzika ser/be po vazhdon të buç/as në plazhe/t shqiptare.Pos Gjirit të Lalëz/it, muzika serbe po dëgjohet me të madhe edhe në rrugët e Shëngjinit, përcjell Bota sot. Në një video të publikuar në rrjetet sociale, shihet edhe një poster i këngëtares Dragana në Shëngjin. Kujtojmë që plazhi shqiptar është i mbushur me turistë nga Kosova, por aty sivjet ka edhe turistë nga Ser/bia e Rus/ia.

Ismajl Kadare: Albin Kurti është drita e vetme pas një errësire të gjatë në Shqipëtari

Image
Ismajl Kadare: Albin Kurti është drita e vetme pas një errësire të gjatë në Kosovë…Ismajl Kadare, shkrimtare i madh i letrave shqipe dhe jo vetem kandidant i cmimit Nobel ne letersi, thot se sheh te Albin Kurti shpresen e vetme per Kosoven… Ismajl Kadare: Albin Kurti eshte shpresa e vetme,drita e vetme pas nje erresire te gjate ne Kosove. Populli shqiptare ne Kosove duhet te tregohet i pjekur dhe te mos perseris me gabimet duke perkrahur njerez te pa dobishem. Ne doren e zgjedhesve eshte fati i femijeve e niperve te Kosoves, le te mos vuaj ata per fajin tuaj,thot Ismail Kadare.

Kurti: Un nuk jam ‘Hajn’, mos më krahasoni me qeveritë e kaluara

Image
Para deputetëve, kreu qeveritar ka paraqitur edhe të arriturat, që siç tha janë realizuar në këta muaj qeverise. “Qeveria jonë nuk krahasohet me qeveritë e mëparshme, gara jonë po theksojë nuk është me të kaluarën, por të ardhmen. Këto janë ditët e kthesës drejtë zhvillimit”, tha ai. Sipas tij, nën qeverinë e tij, ka pasur ndryshime pozitive sa i përket zhvillimit ekonomik, derisa paraqiti edhe disa nga shifrat për “ringjallje ekonomike”. “Këto ndryshime pozitive janë rezultat i shumë faktorëve, por s’ka dyshim se rritja e besimit në institucione dhe punën e qeverisë, optimizmi dhe shpresa e qytetarëve për qeverinë e re janë faktorët kryesor. Janë efekte pozitive në ekonomi procesi dhe rezultati i zgjedhjeve në shkurt të këtij viti. Buxheti ka mundësuar dizajnimin e një pako të re që mundëson ringjalljen ekonomike të vendit dhe krijonin bazën për ekonomi të qëndrueshëm për vitet në vijim. Për rritjen ekonomike që e rritë mirëqenien e qytetarëve do të mundësohen 420 milionë euro mbë

Ramush Haradinaj, shtëpi në Prishtinë, banesë në Prishtinë, në Prizren, në Tiranë, në Durrës, villat në Durrës, në Brezovicë…

Image
Ramush, Raportin Financiar të fushatës së Lëvizjes VETËVENDOSJE! E gjenë të publikuar në dhjetor 2019. Meqenëse po shpifni për transparencë, atëherë na trego ti se ku e ke të publikuar raportin Financiar tuaj??? Natyrisht se kjo nuk është e tëra pasuria e tij. Dhe ja pse ju bashkua mocionit për rrëzimin e qeverisë e dalur nga vota e qytetarëve të Kosovës?? “Ramush, prej nga e arrite pasurinë marramendëse personale? – shtëpinë disamilionëshe në Prishtinë, – banesën dykatëshe në Prishtinë, – banesën në Prizren, – banesën në Tiranë, – banesën në Durrës, – villat në Durrës, në Brezovicë, – pronat disamilionëshe në Dukagjin, – tokat në Miradi, – kullat disamilionëshe në Glloxhan, – dy villa jashtë shtetit, në Monte Karlo dhe në Dubai. Duhet t’i dëshmosh pronësitë e tyre në detaje. *** Ramush, ke uzurpuar dhe ke përvetësuar në emër të luftës: – shtëpinë në Pejë, – banesën në Prizren, – truallin e çerdhes së fëmijëve në Dragodan, – pompat e benzinës dhe shumë të tjera. *** Ramush, ti pers

Kërkoj mashkull serioz Shqipëtar, kushdo që ka interes më lajmëroni

Image
Kerkoj nje mashkull per lidhje shume serioze sepse jam ngopur me keta te ‘Rruges’. Peshendetje per te gjith ata persona te sinqert ,jam nje femer 45 vj e sjellshme me kultur moral kerkok nje person per nje lidhje martes jo humbje kohe jo tallje ju lutem vetem ata se kan ket mendim kontaktoni flm mirkuptim. /

Lajm i mirë! Nga kjo datë lejohet aplikimi për vizë gjermane, këto janë kushtet

Image
Nga 25 qershori qytetarët e Kosovës të cilët janë vaksinuar mund të udhëtojnë sërish drejt Gjermanisë.Kështu ka njoftuar ambasada Gjermane në Prishtinë.“Personat e vaksinuar plotësisht mund të kthehen në Gjermani për vizita, udhëtime biznesi dhe qëllime turistike nga 2 javë pas vaksinimit të fundit, me kusht që të mund të udhëtojnë përmes informacionit të nevojshëm, kërkohet një vizë e vlefshme”, njofton ambasada.Gjithashtu, në njoftim thuhet se “ të vaksinuarit plotësisht duhet të bëjnë takime për vizat Shengen në ambasadën në Prishtinë nga fillimi i korrikut”. “Dokumentet në lidhje me statusin e vaksinimit duhet të dorëzohen kur dorëzoni aplikacionet. Kërkohet një provë e vaksinimit të plotë me një vaksinë të miratuar në Gjermani, e cila zgjatë të paktën 14 ditë”, bën të ditur ambasada gjermane

Nuk ka hajgare me Ramushin, zani nuk ka me ju ni kur ka me fol ai

Image
Vëllai i Ramush Haradinajt, Dauti beri një interviste për RTK LIVE ku tha se qeveria e Haradinaj do te punoje fort kundër korrupsionit dhe për ketë do te përkujdeset Ramushi. “Mendoje qe me Ramushin nuk mund te behet hajgare, është diçka e turpshme ta bëni ketë, unë ju siguroje qe ai do te punoje vetëm për popullin dhe asgjë tjetër”. Pas kesaj deklarate reaguan edhe shume deputet tjere gje te cilen me se miri e tregojne edhe pamjet me poshte.

Tron ditëse, policia serbe shfaqet në një fshat të Prishtinës

Image
Anëtari i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Florim Isufi thotë se sot ka parë prezencë të policisë së shtetit të Serbisë me uniforma dhe me pu sh kë automatike në duar, në fshatin Makoc të Prishtinës. Përmes një postimi në Facebook, duke treguar se këtë gjë e ka para pak çastesh, ai shton se aty ishte i ndalur edhe një autobus në të cilin kishte një flamur të shtetit serb. Ky është postimi i tij.

Jam nga Gjermania dhe kam shumë para, dua vajzë që më shoqëron deri me 31 Gusht

Image
Përshëndetje jetoj ne Deutschland jam ks deri me 31 te muajit tjetër. Përshëndetje jam 30 vjeqar jam ardhur nga Gjermania qe 3 dit dot rri deri me 31 keti muji. Kërkoj vazja per tu njoftuar dhe koh tlir per te pi diqka dhe shëtitje. Jam nga Gjermania dhe kam shumë para, dua vajzë që më shoqëron deri me 31 Gusht

Atij njeriu që ka shkuar në deti mos i folni më kurrë se Zotin e ka ofendu

Image
Në sezonën e pushimeve verore, Hoxha shqiptar nga Shkupi, Omer Bajrami i ka quajtur pushimet në det si një turp i madh. Ai thotë se aty burra e gra do të zhvi.shen, sipas tij pa asnjë fije turpi. Në videon e publikuar në Facebook, ky hoxhë ka thënë se disa myslimanë praktikojnë një formë të tillë të islamit, ku babai bashkë me fëmijët hyjnë dhe freskohen në det, ndërsa nëna me mbulesë qëndron në temperatura të larta nën një çadër.

Prokurori Special në Hagë e pranon: Kadri Veseli është komplet i PAFAJSHËM

Image
Prokurori i Specializuar, Jack Smith, sërish ka kërkuar që ish Kryeparlamentarit Kadri Veseli t’i vazhdohet paraburgimi, në një parashtresë prej 12 faqesh që e ka dërguar në Zyrën e Gjykatësit Paraprak. Mbrojtja e Veselit ka kërkuar lirimin e tij me kusht, ndërsa lënda pritet të trajtohet në vijim nga Gjykatësi Paraprak, ndërsa në rast të refuzimit kërkesa shqyrtohet edhe nga një panel i Gjykatës së Apelit në Gjykatën Speciale në Hagë, për ta marrë një vendim lidhur me këtë çështje. Sidoqoftë, Prokurori Smith për herë të parë ka pranuar se ndaj Kadri Veselit nuk ka akuza që e lidhin atë drejtpërdrejt me k r i m e. Ai e pohon këtë në pikën 11 të kësaj parashtrese

Përshkruani me një fjalë Hashim Thaqin, a i besoni?Po apo Jo? A deshironi rikthimin e tij?

Image
Hashim Thaçi (i lindur më 24 prill 1968) është presidenti i pestë i Republikës së Kosovës. Ai ishte kryeministri i parë i Kosovës së pavarur, Ministër i Jashtëm dhe Zëvendëskryeministr në kabinetin e ri të kryesuar nga Isa Mustafa, i cili mori detyrën më 12 dhjetor 2014. Thaçi ishte gjithashtu kreu i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK). Ai u ngrit në rend të parë si kreu politik i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK). Ndërkohë, ai shërbeu gjithashtu si kreu i një qeverie të përkohshme në fund dhe menjëherë pas luf tës në vitin 1999.

Mihrie Braha : Un kam lind per me jetu ne Amerik jo ne kete vend te shkret me shqiptar?

Image
Mihrije Braha:Tash po heci ka Amerika po bohna YLL se n’Kosov spo ma dijn vleren.. (Video) Këngëtarja Mihrije Braha, pavarësisht viteve që ikin, është mjaftë e hezitojnë ti mbajnë vetëm për vete gjërat.“Ka shumë njerëz të cilët kanë arritur suksese eno rme, që kanë mundur të bëjnë miliona, e besa edhe të marrin simpatine e gjithë botës. I njoh, i pëlqej, mirëpo nuk dua t’u gjasojpre feruar nga publiku. Ajo, nuk është nga ato këngëtare që

Femijeve te Albin Kurtit do te ju vije marre nga Babai i tij tradhtar?

Image
Thaçi ishte i ftuar sonte në televizoinin e RTV Dukagjinit dhe ai në disa minuta u shpreh për ALbin Kurtin kështu: (Shiko tekstin më poshtë) Albin Kurti ska qen kurr pjesë e asnjë rezistence as për liri e as për pavarsi por ai është dorzu tek autoritet e Serbis dhe ka pranu të ju dorzohet atyne dhe ka refuzuar që ti bashkangjitet Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Poashtu ai kishte rol destruktiv dhe do të ndjehet i turpëruar para fëmijëve të tij një ditë.

Ganimete Musliu po duket si ‘Loçkë’, ja se kush po e shoqëronte me këtë pamje

Image
Edhe deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, ka filluar pushimet verore. Ajo ka publikuar një fotografi në rrjetet sociale, ku shihet shumë më ndryshe se herëve të tjera. Ajo në këtë fotografi shfaqet me një pallto dhe me një minifund, përcjell “Zeri.info”. Edhe deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, ka filluar pushimet verore. Ajo ka publikuar një fotografi në rrjetet sociale, ku shihet shumë më ndryshe se herëve të tjera. Ajo në këtë fotografi shfaqet me një pallto dhe me një minifund, përcjell “Zeri.info”.

A jeni PRO apo KUNDER bashkimit të Kosovës dhe Shqipërisë? VOTO

Image
Kurti, një shqiptar etnik së bashku me rreth 90% të popullsisë 1.8 milionëshe të Kosovës, u kërkoi votuesve të zgjedhin anëtarët e lëvizjes së tij nacionaliste të majtë Vetëvendosje, të cilët garojnë për vende në parlamentin shqiptar në 25 Prill, me një fushatë anti-korrupsion. Ishte anti-korrupsioni dhe kundërshtimi i elitave të ngulitura politike që çuan në zgjedhjet e mëdha të Vetëvendosjes më 14 shkurt. Kurti tani shërben si kryeministër ndërsa aleati i tij, Vjosa Osmani, u betua si president në 4 prill. Vetëvendosja ka 58 vende nga 120 vende në Kuvendin e Kosovës – duke krijuar një shumicë me mbështetjen e 10 politikanëve të pakicave joserbe. Në Shqipëri, një rezultat i tillë është jashtëzakonisht i vështirë, veçanërisht duke pasur parasysh që Vetëvendosje po garon në vetëm tre qarqe me udhëheqësin e saj. Boiken Abazi kandidon në kryeqytetin e Tiranës. Zgjedhjet e Shqipërisë këtë muaj mbeten një garë me dy favorite, me Partinë Socialiste të Edi Ramës dhe Partinë Demokratike të

A do donit që në vend të Vjosa Osmanit të ishte Ganimete Musliu?Na tregoni! PO apo JO?

Image
Nese do ishin ne ga re per presidente Ganimete Musliu dhe Vjosa Osmani cilin do e vo tonit? Shprehuni ne komen te se cilin do e vo tonit, A e meriton me shume Ganimete Musliu dhe Vjosa Osmani. Cilin nga këta të dy do e vo tonit për President?

Befason Milaim Zeka, Me pas rrejt si Vetëvendosje sot isha Kryeministër por sma ban fytyra

Image
“Me pas rrejt si Vetëvendosje, unë do t’i shtija edhe ballicat të votonin për mua”, tha ai, në emisionin “Dialog Plus” në RTV Dukagjini. Ai tha se nëse do të mashtronte si VV do t’i merrte mbi 100 mijë vota.Milaim Zeka ndër të tjera ka thënë se VV ka korrur sukseset që kanë arritur si opozitë të tri partitë, përfshirë AAK-në e Nismën ja edhe deklarata e p’lote e Zekes

Sa shofer i mire jeni? Kush ka përparësi, vetura apo autobusi?

Image
Nd odh jo rrallë që q ofshin shoferët, çiklistët apo këmbësorët, nuk thonë me zë të lartë “kush ia ka dhënë lejen këtij?” Pikërisht për këtë, gjatë këtyre ditëve kemi shp ërndarë disa teste që kanë bërë k onfuzë shumëkënd, ngase gj ykuar nga përgjigjet, del se shumë shoferë nuk e m eritojnë patentë shoferin që e p osedojnë. Në pyetjen e mëposhtme d ështojnë rreth 80 për qind e shoferëve. Por, çka mendoni ju, kush ka përparësi në këtë udhëkr yq, vetura apo autobusi.

Rakiq:Edhe naj ditë do e marrim krejtë Kosovën, do ta shihni!

Image
Kreu I Listës Serbe: Me Shqiptarë Miqësi Kurr Nuk Kemi Pasur Dhe S’duam Të Kemi, Ata Janë Çe Rgarë! Bashkëpunimi midis serbëve dhe shqiptarëve nuk ka e kzistuar kurrë në kuptimin e vërtetë të fjalës, tha sot në Mitrovicën e Veriut, kreu i Listës Serbe Goran Rakiq./ Vazhdo lajmin më poshtë I pyetur nëse ai ka ndo një mi k shqiptar, ai tha jo, përderisa shtoi se ka të njohur.“Asnjë mi k, por të njohur po”, ka thënë ai./ Vazhdo lajmin më poshtë Ndërsa, duke folur për marrëdhëniet mes shqiptarëve dhe serbëve, sipas Rakiq bashkëpunimi me njëri-tjetrin mund të ndodh vetëm nëse inj0r 0hen politikat dhe tensi0net politike që ekzistojnë tani.

Haradinaj: Po të isha une kryeminister, moti do e kisha kthyer Çakorrin dhe do liberalizoheshin vizat..(VIDEO)

Image
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka kritikuar ish kryeministrin Avdullah Hoti se nuk po merret fare me çështjen e Qakorrit dhe se ka lene menjan liberalizimin e vizave.. “Po te isha une kryeminister, Çakorrin moti do e kishim kthyer dhe do e kishim liberalizimin e vizave. Hoti po mendon per gjera te vogla ai duhet te

Furrat në Gjakovë nuk po i shesin bukë gruas serbe që vendosi të jetojë në Kosovë

Image
Mediat serbe shkruajnë se gruaja serbe që vendosi të kthehej në Kosovë për të jetuar, Dragica Gashiq, po vuan aq shumë sa që edhe furrat e bukës, kanë vendosur që mos t’’i shesin bukë. Novosti serb shkruan se Gashiq, ka thënë se nuk e ka provokuar askënd, as nuk e shqetëson dhe banon në apartamentin ku i zotëron të gjitha letrat e Agjencisë së Pronave. “Unë nuk lëndova askënd dhe nuk më intereson nëse dikush pajtohet me vendimin tim për të jetuar këtu”, thotë Dragica. Siç thotë ajo, Ministri Goran Rakić e ndihmoi atë në blerjen e mobileve dhe mallrave. Tani asaj i mungon mielli, majaja dhe një tryezë. Dhe ajo ende nuk ka paguar gjobën prej 400 eurosh për të mos pasur një faturë fiskale për derën e blinduar, të cilën dëshironte të instalonte në apartament, por qeveria lokale nuk e lejoi atë. E pyetur nëse kishte frikë dhe po mendonte të hiqte dorë, ajo u përgjigj: “Sa e çmendur jam, thjesht nuk kam frikë më”, thotë Dragica. Sipas gazetës serbe, tre ditë më parë, shqiptarët dëmtua

Shqipëtarët jan ‘Injorant’, Sërbia nuk na ka bërë asgjë neve?

Image
Gazetari Furkan Saliu ka zbardhur debatin që ka pasur me kryeministrin shqiptar Edi Rama. Sipas gazetarit, Rama ka shpërthyer me një lumë ofendimesh ndaj tij. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Saliu tregon se gjatë forumit në Shkup ai ka pasur mundësinë të fliste për pak sekonda me Ramën. Sipas gazetarit, kryeministri shqiptar ka shpërthyer në të shara pasi i kishte thënë që forumi i është dukur si një mini-Jugosllavi, transmeton Shekulli. Postimi i plotë i gazetarit Furkan Saliu: Për shkak të distancës mikrofoni nuk ka kap gjithçka që më tha dhe i thash Ramës, po qe po mundohem pak a shumë tua shpjegojë situatën. Konferenca për media doli që nuk ishte për media po për televizionet private të Ramës, Vuçiçit dhe Zaevit, dmth televizionet publike. Iu thash në anglisht të treve se kjo po duket mu ashtu siç e tha Rama, mini-Jugosllavi, pa liri të shprehjes. Kjo si duket e preku më së shumti Ramën

Atifete Jahjaga: Po mquditin rinia pse po kan qef me dal jasht kushtet boll tmira jan ne Kosove

Image
I përcjelli gjërat që po bëhen në Kosovë, por aspak nuk më pëlqen kjo gjë se çka po bajnë rinia e Kosovës, po e lëshojnë vendin e tyre. Por kanë të drejtë ashtu do bëja edhe unë me pas kanë e re, tha Jahjaga. Por, nëse doni me ndryshu diçka në vendin tonë në Kosovë, atëherë nga populli sidomos nga rinia unë kërkoj që të më kthejnë në udhëheqësi përsëri dhe do t’i rregulloj punët.

Shitet Banesa Tre Dhomëshe E Mobiluar Për 20,000 Mijë Euro Në Qendër Të Qytetit(FOTO)

Image
Shitet Banesa Tre Dhomëshe E Mobiluar Për 20,000 Mijë Euro Në Qendër Të Qytetit Shitet banesa tredhomëshe e mobiluar 20,000 euro. Banesa ka sallon me kuzhine, dy dhoma fjetje, banjo, korridor dhe ballkon. Banesa gjithashtu ka ne shfrytëzim hapesiren e jashtme pasi vetëm ajo ka qasje ne te dhe është e rrethuar enkas për ketë banese. Banesa gjendet ne kat përdhese e larte dhe ka 64 m2 ne flete poseduese ndërsa faktike mbi 70 m, Shitet urgjent për arsye financiare. per me teper

Befason Milaim Zeka, Me pas rrejt si Vetëvendosje sot isha Kryeministër por sma ban fytyra

Image
“Me pas rrejt si Vetëvendosje, unë do t’i shtija edhe ballicat të votonin për mua”, tha ai, në emisionin “Dialog Plus” në RTV Dukagjini. Ai tha se nëse do të mashtronte si VV do t’i merrte mbi 100 mijë vota.Milaim Zeka ndër të tjera ka thënë se VV ka korrur sukseset që kanë arritur si opozitë të tri partitë, përfshirë AAK-në e Nismën ja edhe deklarata e p’lote e Zekes

Cili është PRESIDENTI më i mirë i të gjitha kohërave?Na tregoni duke VOTUAR!

Image
Ibrahim Rugova, Fatmir Sejdiu, Atifete Jahjaga, Hashim Thaci apo Vjosa Osmani cili është presidenti juaj i preferuar?/ Në kohën kur Rugova u zgjodh president pati një simpati dhe përkrahje të madhe nga Kosova dhe llogaritet si presidenti më i njohur edhe i dashur për shqiptarët, por në zgjedhjet e fundit Vjosa Osmani mori mbështetjen e shumicës dërmuese të popullit dhe theu cdo rekord të votave në Kosovë deri më tash.

Gjendet trupi i 13-vjeçares që u mbbyt në lumin Buna, mos kalo pa ‘NGUSHËLLIME’

Image
Prej katër ditësh në kërkim është gjendur trupi i 13-vjeçares që humbi jetën në lumin Buna. Ngjarja ndodhi në afërsi të fshatit Oblikë të njësisë Ana e Malit. 13 vjeçarja po lahej me familjarët dhe papritur ka humbur jetën në lum. Mësohet se trupi është gjetur nga efektivet Polumbarë të FNSZH Shkodër në ujërat e këtij lumi./abcnews/.